Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Zajišťujete svozy a rozvozy motocyklů v rámci CZ nebo SK?

Motocykly si vyzvedneme kdekoliv a doručíme kamkoliv.

Mohu si k přepravovanému motocyklu přiložit nějaké vybavení?

Ano, k motocyklu si přibalte vše potřebné k Vaší cestě, případně i věci, u kterých si nejste jisti, že budete potřebovat. Pokud v cílové destinaci vyhodnotíte nějaké vybavení jako nepotřebné, můžete jej ponechat v našem depu do vašeho návratu. Pokud se budete vracet z jiné destinace, ponechané věci Vám automaticky přivezeme zpět do ČR.

Lze si u obousměrné přepravy zarezervovat rozdílné místo začátku a konce?

Ano, u přepravy je skutečně možné kombinovat různé destinace začátku a konce. Nyní můžete začít v Barceloně a skončit třeba v Portu. Ve Španělsku a Portugalsku jsou tyto kombinace velmi oblíbené.

Lze motocykl ve Španělsku uskladnit?

Ano, na každém depu lze motocykl uskladnit. Jedná se o placenou službu provozovanou našimi partnery. Tato služba je velmi oblíbená. Nabízí možnost opakovaného návratu a projetí celého Španělska. Motocykl si můžete vyzvednout v libovolné destinaci a průběžně cestovat od depa k depu. Z koncového místa Vám motocykl opět přivezeme.

Zvládli byste přesunout motocykl v rámci Španělska?

Ano, i tyto kroky již máme vyzkoušené. Naše služba je velmi populární i ve Španělsku, kde ve spolupráci s našimi partnery motocykly takto běžně přepravujeme.

Nabízíte možnost pomoci v případě poruchy nebo nehody?

Španělsko: Ano, hovoříme španělsky a v takových případech dokážeme být přítelem na telefonu. Pokud je motocykl nepojízdný a nepomůže zásah servisu, můžeme zajistit jeho transport na naše depo a následnou repatriaci do České republiky.

Řecko: Ano, ve spolupráci s naším řeckým partnerem, který hovoří česky.

Nabízíte i jednosměrnou přepravu, případně, jakou destinaci byste nám doporučil?

Ano, v nabídce máme i jednosměrnou přepravu. Zde se nabízí několik možností.

Každou destinaci můžete zvolit jako jednosměrnou, bez ohledu na to, zda budete v destinaci začínat nebo končit.

Obecné doporučení: Pokud si necháte přepravit motocykl do destinace vzdálené více než 1500 km je na zvážení, zda investované peníze skutečně nevyužít v dané destinaci a zvolit přepravu obousměrnou.

Mezi skvělé jednosměrné destinace patří Barcelona nebo řecká Soluň. Jedná se o destinace cca 1600 km vzdálené. Při vložení bodů zájmů se vzdálenost prodlouží na 2000-2300 km a nabídne skvělý poznávací výlet.

Pokud zvolíte jako jednosměrnou destinaci Malagu či Porto, je potřeba si uvědomit, že se jedná o časově náročnou cestu blížící se hranici 3000 km a Španělsko - francouzská hranice je teprve polovina přímé cesty.

Mohu změnit v průběhu cesty jednosměrnou přepravu na obousměrnou?

Ano, vždy lze jednosměrnou přepravu změnit na obousměrnou.

Je motocykl během přepravy pojištěný? Mám vlastní havarijní pojištění.

Motocykl je během přepravy pojištěný zákonným pojištěním přepravce. Přestože máme sjednané pojištění do výše 10 mil. Kč, ve většině případů tato pojistka nekryje skutečnou hodnotu přepravovaného motocyklu. U zákonného pojištění vychází výpočet náhrady škody z váhy přepravované zásilky.

Nabízíme službu možnosti kompenzace částky do skutečné hodnoty přepravované zásilky.

Havarijní pojištění motocyklu (HAV): Přesné informace je nutné prověřit u svého makléře. Velmi obecná zkušenost říká, že škody vzniklé při přepravě motocyklů HAV nekryje.

Platí povinné ručení (POV) ve všech nabízených destinacích?

Všechny nabízené destinace jsou v Evropské unii a všude platí zelená karta. V případě opuštění tohoto prostoru je nutné zkontrolovat na své zelené kartě, zda nemáte kód dané země přeškrtnutý.

Zkušenost: Skutečně jsou pojišťovny, které v POV řadu zemí nezahrnují. Potom, např. v Maroku (MA), či v některých balkánských destinacích, je nutné při vstupu zřídit dočasné povinné ručení.

Nabízíte možnost převzetí a předání motocyklů o víkendech a svátcích?

Motocykl je možné vyzvednout i v těchto dnech, nicméně je nutné vždy konzultovat předem. V některých destinacích je standard – sobota dopoledne či neděle odpoledne.

Mám motocykl registrovaný na jiného majitele či společnost, potřebuji písemný souhlas?

Některé země vyžadují souhlas s užitím služebního vozidla i v případě, že udělujete souhlas sám sobě. Dále doporučuji ověření podpisu na Czech pointu. Jedná se o drobnost v porovnání s nepříjemnostmi, které mohou při vstupu do země nastat.

Souhlas s užitím dopravního prostředku v agendě ke stažení

Jak mám postupovat při rezervaci přepravy motocyklu, abych skloubil letenku s odesláním motocyklu?

Nejedná se o složitý proces. Naše služba je velmi flexibilní a vždy se Vám maximálně přizpůsobí.

V prvním kroku je důležitý výběr destinace. Do některých destinací odjíždíme každý týden a některá místa nabízíme pouze sezónně.

Zatímco v prvním případě dokážeme přepravit téměř neomezený počet motocyklů, tak v sezónních destinacích může být kapacita omezena.

Celoroční destinace Španělsko a Portugalsko

Do všech destinací odjíždíme celoročně každý pátek a následující pátek garantujeme dodání do všech míst Španělska a Portugalska. To však neznamená, že se Váš let musí tomuto rytmu přizpůsobit. Motocykl odesíláme s předstihem, aby na Vás v dané destinaci vždy čekal.

Důležitá informace: Přeprava trvá týden.

Nákup letenky: snažte se nakupovat letenky, bez ohledu na naše odjezdy s dostatečným předstihem tak, abyste našli optimální spoj. Přeprava motocyklu se Vašim letenkám vždy přizpůsobí.

Po zakoupení letenky nastává ideální moment k rezervaci přepravy. Podle času příletu do vybraného místa si upřesníme termín převzetí motocyklu k započetí přepravy.

Zjednodušeně řečeno: Naplánujte si letenky podle svých představ s ohledem na pracovní dobu našich dep a my vše ostatní přizpůsobíme. Převzetí a předání motocyklů o víkendech a svátcích je nutné konzultovat.

U sezónních destinací jsou definované odjezdy, kterým je nutné se do jisté míry přizpůsobit. I zde máme naše depa, kde na Vás motocykl počká. To Vám dává volnost nákupu letenky, ale může nastat situace, kdy budeme motocykl odesílat s větším předstihem. Dále je nutné počítat s termínem posledního odjezdu našeho kamionu při končící sezóně.

Mohu přepravovat motocykl s plnou nádrží?

Zde prosím o ohleduplnost a plnit nádrže pouze do ¾. V nádrži samozřejmě může být palivo, nicméně, hlavně v teplých dnech, kterých je ve Španělsku již zjara mnoho, dochází k citelnému odpařování, rozpínání a vzniká riziko úniku paliva a poškození spodního motocyklu.

Chcete vědět ještě něco dalšího?

Napište nám. Odpověď vám přistane zpět v e-mailu a možná se objeví i zde.